Benelli 254 Quattro
Benelli 254 Quattro to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, OHV, 2 valves per cylinder. Moc maksymalna wynosi 27.8 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 18.8 Nm / 1.92 kgf-m / 6 kg-ft przy 9000 obr./min. Masa: 122 kg.
Lata produkcji
1981
Moc maksymalna
27.8 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
18.8 Nm / 1.92 kgf-m / 6 kg-ft przy 9000 obr./min
Masa
122 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, OHV, 2 valves per cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Benelli 254 Quattro |
|---|---|
| Rok produkcji | 1981 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, OHV, 2 valves per cylinder |
|---|---|
| Średnica x skok | 44 x 38 mm |
| Stopień sprężania | 10.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4 x Dell'Orto PHBG 18 B Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Coil, distributor |
| Rozrusznik | Elektryczny (Nożny start Opcjonalne) |
| Moc maksymalna | 27.8 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 18.8 Nm / 1.92 kgf-m / 6 kg-ft przy 9000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Single Rama kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | hydrauliczna forks, 30 mm Ø |
| Zawieszenie tylne | Swinging arm with hydrauliczna shocks |
| Hamulce przednie | Single 260 mm Tarcza |
| Hamulce tylne | 158 mm Bęben |
| Opona przednia | 3.75 -18 |
| Opona tylna | 3.00 -18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1270 mm |
|---|---|
| Masa | 122 kg |
| Zbiornik paliwa | 8.5 L |
| Prędkość maks. | 150 km/h / 93 mph |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 2.5 L / 2.6 US qts |
|---|---|
| Układ wydechowy | 4-into-2 |
| Prędkość maksymalna | 150 km/h / 93 mph |