Benelli 500 Quattro
Benelli 500 Quattro to motocykl drogowy o pojemności skokowej 498 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 2 zaworów na cylinder, SOHC. Moc maksymalna wynosi 55 KM przy 9400 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 46.1 Nm / 4.7 kgf-m / 15 kg-ft przy 9300 obr./min. Masa: 200 kg.
Lata produkcji
1976
Pojemność
498 ccm
Moc maksymalna
55 KM przy 9400 obr./min
Moment obrotowy
46.1 Nm / 4.7 kgf-m / 15 kg-ft przy 9300 obr./min
Masa
200 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 2 zaworów na cylinder, SOHC
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Benelli 500 Quattro |
|---|---|
| Rok produkcji | 1976 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 2 zaworów na cylinder, SOHC |
|---|---|
| Pojemność | 498 ccm |
| Średnica x skok | 56 x 50.6 mm |
| Stopień sprężania | 10.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4 x 22 mm Dell'Orto VBH22 Gaźniks |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 55 KM przy 9400 obr./min |
| Moment obrotowy | 46.1 Nm / 4.7 kgf-m / 15 kg-ft przy 9300 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi, Tarcza, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel, Rama podwójna kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Pivoted rear fork 5-way napięcie wstępne sprężyny |
| Hamulce przednie | Podwójna tarcza, 230 mm Ø |
| Hamulce tylne | Pojedyncza tarcza, 200 mm Ø |
| Opona przednia | 3.50-18 |
| Opona tylna | 4.10-18 |
Wymiary i masa
| Masa | 200 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 19 L |
| Prędkość maks. | 190 km/h / 118 mph |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | 4-into-2 or 4-into-2-into-4 |
|---|---|
| Akumulator | 12v, 15Ah |
| Gear Ratios | 1st 16.97 / 2nd 11.85 / 3rd 8.83 / 4th 7.26 / 5th 6.22:1 |
| Consumption Average | 6.2 L/100 km / 16.1 km/l / 37.9 US mpg |
| Prędkość maksymalna | 190 km/h / 118 mph |