Benelli 500LS
Benelli 500LS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 498 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 2 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 49 KM przy 8500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 34 Nm / 3.47 kgf-m / 11 kg-ft przy 9300 obr./min. Masa: 230 kg.
Lata produkcji
1977
Pojemność
498 ccm
Moc maksymalna
49 KM przy 8500 obr./min
Moment obrotowy
34 Nm / 3.47 kgf-m / 11 kg-ft przy 9300 obr./min
Masa
230 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 2 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Benelli 500LS |
|---|---|
| Rok produkcji | 1977 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 2 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 498 ccm |
| Średnica x skok | 56 x 50.6 mm |
| Stopień sprężania | 10.2:1 |
| Układ zasilania | 4 x 22mm Dell'Orto Gaźniks |
| Rozrusznik | Elektryczny and Nożny start |
| Moc maksymalna | 49 KM przy 8500 obr./min |
| Moment obrotowy | 34 Nm / 3.47 kgf-m / 11 kg-ft przy 9300 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Pivoted rear fork 5-way napięcie wstępne sprężyny |
| Hamulce przednie | 2 x 260mm Tarczas |
| Hamulce tylne | 200 mm Bęben |
| Opona przednia | 3.00-18 |
| Opona tylna | 3.50-18 |
Wymiary i masa
| Masa | 230 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 19 L |
| Prędkość maks. | 180 km/h / 111 mph |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 2.5 L / 2.6 US qts |
|---|---|
| Zużycie paliwa | 6.7 L/100 km / 14.9 km/l / 35.1 US mpg |
| Prędkość maksymalna | 180 km/h / 111 mph |