Benelli 504 Sport
Benelli 504 Sport to motocykl drogowy o pojemności skokowej 498 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 2 zaworów na cylinder, SOHC. Moc maksymalna wynosi 52 KM przy 9400 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 42.7 Nm / 4.35 kgf-m / 14 kg-ft przy 9300 obr./min. Masa: 193 kg.
Lata produkcji
1980
Pojemność
498 ccm
Moc maksymalna
52 KM przy 9400 obr./min
Moment obrotowy
42.7 Nm / 4.35 kgf-m / 14 kg-ft przy 9300 obr./min
Masa
193 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 2 zaworów na cylinder, SOHC
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Benelli 504 Sport |
|---|---|
| Rok produkcji | 1980 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny s, 2 zaworów na cylinder, SOHC |
|---|---|
| Pojemność | 498 ccm |
| Średnica x skok | 56 x 50.6 mm |
| Stopień sprężania | 10.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 4 x 22 mm Dell'Orto VBH22 Gaźniks |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 52 KM przy 9400 obr./min |
| Moment obrotowy | 42.7 Nm / 4.35 kgf-m / 14 kg-ft przy 9300 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet, multi, Tarcza, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Steel, Rama podwójna kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Pivoted rear fork 5-way napięcie wstępne sprężyny |
| Hamulce przednie | Podwójna tarcza, 260 mm Ø |
| Hamulce tylne | Pojedyncza tarcza, 260 mm Ø |
| Opona przednia | 3.00- S18 |
| Opona tylna | 3.50- S18 |
Wymiary i masa
| Masa | 193 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 15.5 L |
| Prędkość maks. | 172 km/h / 107 mph |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | 4-into-2 |
|---|---|
| Akumulator | 12v, 15Ah |
| Gear Ratios | 1st 16.97 / 2nd 11.85 / 3rd 8.83 / 4th 7.26 / 5th 6.22:1 |
| Standing ¼ mile | 14.4 sec / 145 km/h / 90 mph |
| Prędkość maksymalna | 172 km/h / 107 mph |