Benelli 750Sei
Benelli 750Sei to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: poprzeczny Sześciocylindrowys, four stroke, SOHC, 2 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 71 KM przy 8500 obr./min. Masa: 220 kg.
Lata produkcji
1974-75
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
71 KM przy 8500 obr./min
Masa
220 kg
Typ silnika
poprzeczny Sześciocylindrowys, four stroke, SOHC, 2 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Benelli 750Sei |
|---|---|
| Rok produkcji | 1974-75 |
Silnik
| Typ silnika | poprzeczny Sześciocylindrowys, four stroke, SOHC, 2 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 56 x 50.6 mm |
| Stopień sprężania | 9.8:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 3 x 24mm Dell'Orto Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Battery ignition (later model electronic ignition) |
| Rozrusznik | Elektryczny & Nożny start |
| Moc maksymalna | 71 KM przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Marzocchi Widelec teleskopowy cartridge-type suspension forks (Some models used Paoli!) |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Dual Sebac shocks, napięcie wstępne regulowane |
| Hamulce przednie | 2 x 300 mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | 200 mm Bęben |
| Opona przednia | 3.25-18 |
| Opona tylna | 4.10-18 |
Wymiary i masa
| Masa | 220 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 23 L |
| Prędkość maks. | 190 km/h / 118 mph |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | 2 x 3-into-1-into-3 |
|---|---|
| Consumption Average | 5.9 L/100 km / 17 km/l / 40 mpg |
| Standing¼Mile | 14.0 sec / 148 km/h / 92 mph |
| Prędkość maksymalna | 190 km/h / 118 mph |
| Reviews | benellimotoclub-sei vs cbx vs z1300 |