Benelli Tre 1130 Tornado
Benelli Tre 1130 Tornado to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1130 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 163 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 124 Nm / 12.6 kgf-m / 124.0 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 195 kg.
Lata produkcji
2010-12
Pojemność
1130 ccm
Moc maksymalna
163 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
124 Nm / 12.6 kgf-m / 124.0 Nm przy 8000 obr./min
Masa
195 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Benelli Tre 1130 Tornado |
|---|---|
| Rok produkcji | 2010-12 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1130 ccm |
| Średnica x skok | 88 x 62 mm |
| Stopień sprężania | 11.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny injectionwith1injectorpercylinder |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny injection |
| Moc maksymalna | 163 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 124 Nm / 12.6 kgf-m / 124.0 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet clutch with hydrauliczna command |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch, ratio 16:37 |
Podwozie
| Rama | Mixedsolution.Front:ASDsteeltube, Rama kratownicowa, fastenedtoboxedrearsection, aluminiowaalloycastings.Subframe:aluminiowadie-cast. |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Marzocchi “Widelec odwrócony USD” stanchion forkØ50mm, regulowane in tłumienie kompresji and extension with spring pre-load |
| Zawieszenie tylne | Asymmetric Wahacz, composed of cast aluminiowa and pressed in aluminiowa alloy, with Extreme Technology single shock absorber regulowane in tłumienie kompresji, dual regulation for low and high speed damping andextension and spring pre-load. |
| Hamulce przednie | 2 x 320mm Ø Tarczas, 4 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single 240 mm Ø Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70-17 |
| Opona tylna | 190/50-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1419 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 807 mm |
| Masa | 195 kg |
| Zbiornik paliwa | 20.8 L / 5.5 gal |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | With catalytic converter and oxygen sensor |
|---|---|
| Spark Plug | NGK CR9E |
| Electric | Elektryczny |
| Primary Drive | 44/79 |
| Gear Ratio | 1st 14/39 / 2nd 18/35 / 3rd 21/32 / 4th 23/30 / 5th 24/28 / 6th 26/27 |
| Prześwit | 140 mm |