Benelli Tre 900 Tornado Limited Edition
Benelli Tre 900 Tornado Limited Edition to motocykl drogowy o pojemności skokowej 898 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 140 KM przy 11500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 95 Nm / 9.69 kgf-m / 95.0 Nm przy 8800 obr./min. Masa: 198 kg.
Lata produkcji
2003
Pojemność
898 ccm
Moc maksymalna
140 KM przy 11500 obr./min
Moment obrotowy
95 Nm / 9.69 kgf-m / 95.0 Nm przy 8800 obr./min
Masa
198 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Benelli Tre 900 Tornado Limited Edition |
|---|---|
| Rok produkcji | 2003 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny Trzycylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 898 ccm |
| Średnica x skok | 85.3 x 52.4 mm mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Sagem, electronic ignition with 1 injector for each cylinder |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny ignition |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 140 KM przy 11500 obr./min |
| Moment obrotowy | 95 Nm / 9.69 kgf-m / 95.0 Nm przy 8800 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Mokre, wielotarczowe with anti-blocking system |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Front section in chrome-molybdenum Rama rurowa stalowas, rear section inhollow cast aluminiowa box section |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Öhlins, regulowane in tłumienie kompresji/tłumienie odbicia and napięcie wstępneing fork |
| Zawieszenie tylne | Wahacz composed of cast and pressed aluminiowa parts with Öhlins Amortyzator centralny regulowane in tłumienie kompresji tłumienie odbicia and napięcie wstępne |
| Hamulce przednie | 2 x 320 mm Ø Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 240 mm Ø Tarcza, 4 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70-17 |
| Opona tylna | 180/55-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1395 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 810 mm |
| Masa | 198 kg |
| Zbiornik paliwa | 20.5 L |
| Prędkość maks. | 272.5 km/h / 169 mph |
Pozostałe dane
| Front Wheel | 3.5 x 17 in |
|---|---|
| Rear Wheel | 6.0 x 17 in |
| Zużycie paliwa | 6.2 L/100 km / 16.2 km/l / 38.1 US mpg |
| Standing 0 - 100 km/h / 62 mph | 3.0 sec |
| Standing 0 - 140 km/h / 87 mph | 4.8 sec |
| Standing 0 - 200 km/h / 124 mph | 9.5 sec |
| Standing ¼ Mile | 10.8 sec |
| Prędkość maksymalna | 272.5 km/h / 169 mph |