Benelli Tre 900RS Tornado
Benelli Tre 900RS Tornado to motocykl sportowy o pojemności skokowej 898 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, poprzeczny three cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 142.8 KM przy 11500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 100 Nm / 10.2 kgf-m / 100.1 Nm przy 8500 obr./min. Masa: 195 kg.
Lata produkcji
2004-05
Pojemność
898 ccm
Moc maksymalna
142.8 KM przy 11500 obr./min
Moment obrotowy
100 Nm / 10.2 kgf-m / 100.1 Nm przy 8500 obr./min
Masa
195 kg
Typ silnika
Czterosuw, poprzeczny three cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Benelli Tre 900RS Tornado |
|---|---|
| Rok produkcji | 2004-05 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, poprzeczny three cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 898 ccm |
| Średnica x skok | 88 x 49.2mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Sagem, electronic ignition with 1 injector for each cylinder |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 142.8 KM przy 11500 obr./min |
| Moment obrotowy | 100 Nm / 10.2 kgf-m / 100.1 Nm przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec odwrócony USD Marzocchi, regulowane |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Central shock strut with lever system, regulowane feather/spring basis, course and tłumienie kompresji phase absorption |
| Hamulce przednie | 2 x 320mm Ø Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 240 mm Ø Tarcza, 4 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70-17 |
| Opona tylna | 190/50-17 |
Wymiary i masa
| Masa | 195 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 16 L / 15.9 L |
| Prędkość maks. | 261 km/h / 162 mph |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 6.1 L/100 km / 16.3 km/l / 38.3 US mpg |
|---|---|
| Standing¼Mile | 11.1 sec |
| Standing 0 - 100km/h / 62 mph | 2.9 sec |
| Acceleration60-140 km/h /37 - 87 mph | 8.5 sec |
| Prędkość maksymalna | 261 km/h / 162 mph |