Bimota 500 V-Due
Bimota 500 V-Due to motocykl drogowy o pojemności skokowej 499 ccm. Jednostka napędowa: Dwusuw 90°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin). Moc maksymalna wynosi 105 KM przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 90 Nm / 9.2 kgf-m/ 90.0 Nm przy 8000 obr./min. Masa: 176 kg.
Lata produkcji
1997
Pojemność
499 ccm
Moc maksymalna
105 KM przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
90 Nm / 9.2 kgf-m/ 90.0 Nm przy 8000 obr./min
Masa
176 kg
Typ silnika
Dwusuw 90°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin)
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota 500 V-Due |
|---|---|
| Rok produkcji | 1997 |
Silnik
| Typ silnika | Dwusuw 90°Dwucylindrowy widlasty (V-Twin) |
|---|---|
| Pojemność | 499 ccm |
| Średnica x skok | 72 x 61.25 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Twin injectors |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 105 KM przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 90 Nm / 9.2 kgf-m/ 90.0 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Tubes of oval section, made of light aluminiowa alloy. |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 46mm Paioli Widelec teleskopowys w pełni regulowane |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny, w pełni regulowane for napięcie wstępne and damping. |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 820 mm |
|---|---|
| Masa | 176 kg |
| Zbiornik paliwa | 20 liters / 5.28 gal |
| Prędkość maks. | 265.5 km/h / 165 mph |
Pozostałe dane
| Production | 150 units, V Due Corsa (1999 - 2001, 26 units)V Due Corsa Evoluzione (2001 - 2003, 120 units)V Due Evoluzione (2003, 14 units)V Due Edizione Finale ( 2005, 30 units) |
|---|---|
| Weelbase | 1340 mm |
| Consumption average | 9.05 l/100km / 26 mpg |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | - / 43 m / - / 141.1 ft. |
| Standing¼Mile | 12.5 sec / 185.9 km/h / 115.5 mp/h |
| Prędkość maksymalna | 265.5 km/h / 165 mph |
| Road Test | Superbike Magazine, Bimota V-DUE vs Suzuki GSX-R750WT vs Aprilia RS250 |