Bimota DB1SR
Bimota DB1SR to motocykl drogowy o pojemności skokowej 748 ccm. Jednostka napędowa: Fourstroke, 90°“L”twincylinder, SOHC, desmodromic2valves percylinder(Ducati 750 Pantah). Moc maksymalna wynosi 80 KM przy 9200 obr./min. Masa: 160 kg.
Lata produkcji
1987-89
Pojemność
748 ccm
Moc maksymalna
80 KM przy 9200 obr./min
Masa
160 kg
Typ silnika
Fourstroke, 90°“L”twincylinder, SOHC, desmodromic2valves percylinder(Ducati 750 Pantah)
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota DB1SR |
|---|---|
| Rok produkcji | 1987-89 |
Silnik
| Typ silnika | Fourstroke, 90°“L”twincylinder, SOHC, desmodromic2valves percylinder(Ducati 750 Pantah) |
|---|---|
| Pojemność | 748 ccm |
| Średnica x skok | 88 x 61.5 mm |
| Stopień sprężania | 10.4:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2x 41mm Dell'Orto Gaźniks |
| Układ zapłonowy | - |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 80 KM przy 9200 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Load bearing space frame structure made of chrome-molybdenum steel |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41.7mm Widelec teleskopowy M.1.R Marzocchi with 4-way tłumienie odbicia damping |
| Zawieszenie tylne | Rising rate linkage with Marzocchi shocks with regulowane napięcie wstępne 11 position tłumienie kompresji damping |
| Hamulce przednie | 2x 280mm Tarczas 1 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 260mm Tarcza |
| Opona przednia | 130/80 V16 |
| Opona tylna | 160/80 V18 |
Wymiary i masa
| Masa | 160 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 22 L |
Pozostałe dane
| Standing ¼ Mile | 12.6 sec / 167 km/h / 104 mph |
|---|