Bimota DB3 Mantra
Bimota DB3 Mantra to motocykl drogowy o pojemności skokowej 904 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 zaworów na cylinder (Ducati 900 ss) SOHC. Moc maksymalna wynosi 86 KM przy 7000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 90 Nm / 9.2 kg-m / 90.0 Nm przy 5500 obr./min. Masa: 185 kg.
Lata produkcji
1995
Pojemność
904 ccm
Moc maksymalna
86 KM przy 7000 obr./min
Moment obrotowy
90 Nm / 9.2 kg-m / 90.0 Nm przy 5500 obr./min
Masa
185 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 zaworów na cylinder (Ducati 900 ss) SOHC
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota DB3 Mantra |
|---|---|
| Rok produkcji | 1995 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L” Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 2 zaworów na cylinder (Ducati 900 ss) SOHC |
|---|---|
| Pojemność | 904 ccm |
| Średnica x skok | 92 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 9.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 38mm Mikuni Gaźnik |
| Układ zapłonowy | Analog with inductive Tarczaharge |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 86 KM przy 7000 obr./min |
| Moment obrotowy | 90 Nm / 9.2 kg-m / 90.0 Nm przy 5500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama obwodowa structure made of tubes with an oval cross section |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Telehydrauliczna fork with 43mm stanchions and tłumienie odbicia adjustments |
| Zawieszenie tylne | Jeden amortyzator absorber with tłumienie kompresji, tłumienie odbicia and length adjustments |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1370 mm. |
|---|---|
| Masa | 185 kg |
| Zbiornik paliwa | 14 L |
| Prędkość maks. | 207 km/h / 128.6 mph |
Pozostałe dane
| Production | 454 units |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 72.2 KM przy 7100 obr./min |
| Rake/Castor | 24° |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 13.4 m / 37.9 m / 44 ft / 124.3 ft |
| Standing¼Mile | 11.9 sec / 175.0 km/h / 108.7 mph |
| Prędkość maksymalna | 207 km/h / 128.6 mph |