Bimota DB8
Bimota DB8 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1198 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder,. Moc maksymalna wynosi 170 KM / 125 k, W przy 9750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 131, 4 Nm / 13, 4 kg-m / 131.4 Nm. przy 8000 obr./min.
Lata produkcji
2011
Pojemność
1198 ccm
Moc maksymalna
170 KM / 125 k, W przy 9750 obr./min
Moment obrotowy
131, 4 Nm / 13, 4 kg-m / 131.4 Nm. przy 8000 obr./min
Masa
178 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder,
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota DB8 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2011 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder, |
|---|---|
| Pojemność | 1198 ccm |
| Średnica x skok | 106 x 67.9 mm |
| Stopień sprężania | 12.7:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektrycznyally controlled gasoline injection and φ60mm throttle body |
| Układ zapłonowy | Magneti Marelli |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 170 KM / 125 k, W przy 9750 obr./min |
| Moment obrotowy | 131, 4 Nm / 13, 4 kg-m / 131.4 Nm. przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet multiple plates, hydrauliczna system |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów / Łańcuch |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Welded 39Ni, Cr, Mo4 tubing and machined 6082 aluminiowa alloy plates |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Marzocchi USD forks DLC w pełni regulowane |
| Zawieszenie tylne | Extreme Tech Amortyzator centralny w pełni regulowane |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Brembo tarcza pływającas 4 pistons Zaciski radialne Brembo calipers, Zaciski radialne pumps |
| Hamulce tylne | Single 220mm. tarcza pływająca, 2-piston Brembo caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1435 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm. |
| Masa | 178 kg |
| Zbiornik paliwa | 16 L |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | 2 in 1 in 1, stainless steel |
|---|