Bimota DB9 Brivido S
Bimota DB9 Brivido S to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1198 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder,. Moc maksymalna wynosi 162 KM przy 9500rpm. Maksymalny moment obrotowy: 131 Nm / 13.4 kgf-m / 131.0 Nm przy 8000 obr./min.
Lata produkcji
2012
Pojemność
1198 ccm
Moc maksymalna
162 KM przy 9500rpm
Moment obrotowy
131 Nm / 13.4 kgf-m / 131.0 Nm przy 8000 obr./min
Masa
177 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder,
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota DB9 Brivido S |
|---|---|
| Rok produkcji | 2012 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°“L”Dwucylindrowy, SOHC, desmodromic 4 zawory na cylinder, |
|---|---|
| Pojemność | 1198 ccm |
| Średnica x skok | 106 x 67.9 mm |
| Stopień sprężania | 11.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny wtrysk paliwa |
| Układ zapłonowy | Magneti Marelli |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 162 KM przy 9500rpm |
| Moment obrotowy | 131 Nm / 13.4 kgf-m / 131.0 Nm przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Wet multiple plates, hydrauliczna system |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Ni, Cr, Mo4 steel with aluminiowa plates |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm Widelec odwrócony USD forks with regulowane napięcie wstępne DLC, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny regulowane for napięcie wstępne high and low speed 'extension and tłumienie kompresji |
| Hamulce przednie | 2x 320 mm. Tarczas, Brembo Zaciski radialne calipers with 4 pads separated |
| Hamulce tylne | Single 220mm. Tarcza, 2 piston Brembo caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1435mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm |
| Masa | 177 kg |
| Zbiornik paliwa | 18 L |
| Prędkość maks. | 260 km/h / 161.6 mph |
Pozostałe dane
| Pojemność oleju | 3 L / 0.20 quarts |
|---|---|
| Układ wydechowy | 2 in 1 in 1 Titanium silencer. |
| Prędkość maksymalna | 260 km/h / 161.6 mph |