Bimota HB2
Bimota HB2 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 901 ccm. Jednostka napędowa: Chłodzenie powietrzem, Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 95 KM przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 77 Nm / 7.9 kgf-m / 77.0 Nm. przy 8000 obr./min.
Lata produkcji
1982
Pojemność
901 ccm
Moc maksymalna
95 KM przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
77 Nm / 7.9 kgf-m / 77.0 Nm. przy 8000 obr./min
Masa
200 kg
Typ silnika
Chłodzenie powietrzem, Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota HB2 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1982 |
Silnik
| Typ silnika | Chłodzenie powietrzem, Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 901 ccm |
| Średnica x skok | 64.5 X 69 mm |
| Stopień sprężania | 8.8:1 |
| Układ chłodzenia | Air / Chłodzenie olejem |
| Układ zasilania | 4x 32mm Keihin Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Inductive electronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 95 KM przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 77 Nm / 7.9 kgf-m / 77.0 Nm. przy 8000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Rama rurowa stalowa space-frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Italia with 8 settings with magnesium tubes |
| Zawieszenie tylne | Slightly backward facing De Gaźnikon shock absorber with 10 settings. |
| Hamulce przednie | 2x 200mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 200mm Tarcza |
Wymiary i masa
| Masa | 200 kg |
|---|---|
| Prędkość maks. | 231 km/h / 143.5 mph |
Pozostałe dane
| Production | 193 units |
|---|---|
| Prędkość maksymalna | 231 km/h / 143.5 mph |
| Road Test | Solo.Moto 1984Motorrad HB2 HB3 KB3 SB3Motociclismo HB2 HB3 |