Bimota KB1
Bimota KB1 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1015 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder (Kawasaki Z1000). Moc maksymalna wynosi 84 KM przy 7950 obr./min. Masa: 190 kg..
Lata produkcji
1978
Pojemność
1015 ccm
Moc maksymalna
84 KM przy 7950 obr./min
Masa
190 kg.
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder (Kawasaki Z1000)
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota KB1 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1978 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder (Kawasaki Z1000) |
|---|---|
| Pojemność | 1015 ccm |
| Średnica x skok | 66 x 70 mm |
| Stopień sprężania | 8.7:1 |
| Układ chłodzenia | Air / Chłodzenie olejem |
| Układ zasilania | 4x 28mm Gaźniks |
| Układ zapłonowy | - |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 84 KM przy 7950 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Multi-tubular Rama grzbietowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 36mm Marzocchi or a 35 mm reinforced Ceriani front fork |
| Zawieszenie tylne | Corte & Cosso, built by De Gaźnikon. The swing arm chrome molybdenum sheet metal |
| Hamulce przednie | 2x 260mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 260mm Tarcza |
Wymiary i masa
| Masa | 190 kg. |
|---|---|
| Prędkość maks. | 237 km/h / 147.3 mph |
Pozostałe dane
| Production | 827 units |
|---|---|
| Max Toque | 79.4 Nm / 8.1 kg-m / 79.5 Nm. przy 6500 obr./min |
| Prędkość maksymalna | 237 km/h / 147.3 mph |
| Road Test | Cycle 1980Motor Cycling 1981Motociclismo 1979Moto.Revue 1981 |