Bimota KB2 TT
Bimota KB2 TT to motocykl drogowy o pojemności skokowej 593 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 58 KM przy 9000 obr./min / 65 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 48.1 Nm / 4.9 kg-m / 48.1 Nm. przy 8500 obr./min.
Lata produkcji
1983
Pojemność
593 ccm
Moc maksymalna
58 KM przy 9000 obr./min / 65 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
48.1 Nm / 4.9 kg-m / 48.1 Nm. przy 8500 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota KB2 TT |
|---|---|
| Rok produkcji | 1983 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 593 ccm |
| Średnica x skok | 60 X 52.4 mm |
| Stopień sprężania | 9.5:1 |
| Układ chłodzenia | Air / Chłodzenie olejem |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 58 KM przy 9000 obr./min / 65 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 48.1 Nm / 4.9 kg-m / 48.1 Nm. przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Space frame made of chrome-molybdenum steel. |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 40mm Italia forks, regulowane napięcie wstępne |
| Zawieszenie tylne | Single De, Gaźnikon shock, regulowane napięcie wstępne sprężyny, 10-way tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2x 280mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 210mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/80 V16 |
| Opona tylna | 150/80 V16 |
Wymiary i masa
| Prędkość maks. | 214 km/h / 133 mph |
|---|
Pozostałe dane
| Production | 62 units |
|---|---|
| Wet-Weight | 186 kg |
| Zużycie paliwa | 4.8l/100 km/ 48.9 mpg |
| Standing¼Mile | 12.3 sec / 108.5 km/h |
| Prędkość maksymalna | 214 km/h / 133 mph |