Bimota KB3
Bimota KB3 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 998 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 2 zawory na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 103 KM przy 9400 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 85.3Nm / 8.7 kg-m / 85.3 Nm.przy 7300 obr./min. Masa: 205 kg.
Lata produkcji
1983
Pojemność
998 ccm
Moc maksymalna
103 KM przy 9400 obr./min
Moment obrotowy
85.3Nm / 8.7 kg-m / 85.3 Nm.przy 7300 obr./min
Masa
205 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 2 zawory na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota KB3 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1983 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 2 zawory na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 998 ccm |
| Średnica x skok | 69.4 x 66 mm |
| Stopień sprężania | 8.9:1 |
| Układ chłodzenia | Air / Chłodzenie olejem |
| Układ zasilania | 4x34mm, Mikuni |
| Układ zapłonowy | CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 103 KM przy 9400 obr./min |
| Moment obrotowy | 85.3Nm / 8.7 kg-m / 85.3 Nm.przy 7300 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | sprzężone with the steering tube with the rear shock absorber crossbar. lower Rama kołyskowa with two connecting plates made of machined avional |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Italia 40 mm with 8 settings with magnesium tubes |
| Zawieszenie tylne | Slightly backward facing De Gaźnikon shock absorber with 10 settings. The swing arm is made of chrome-molybdenum steel. |
| Hamulce przednie | 2x 280mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 280mm Tarcza |
Wymiary i masa
| Masa | 205 kg |
|---|---|
| Prędkość maks. | 233 km/h / 144.8 mph |
Pozostałe dane
| Production | 112 units |
|---|---|
| Standing ¼ Mile | 11.6 sec. / 197.3 km/h / 122.6 mph |
| Prędkość maksymalna | 233 km/h / 144.8 mph |
| Road Test | HB2 HB3 KB3 SB3 Motorrad |