Bimota SB3
Bimota SB3 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 987 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 87 KM przy 8200 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 84.3 Nm / 8.6 kg-m / 84.3 Nm. przy 6500 obr./min.
Lata produkcji
1979-82
Pojemność
987 ccm
Moc maksymalna
87 KM przy 8200 obr./min
Moment obrotowy
84.3 Nm / 8.6 kg-m / 84.3 Nm. przy 6500 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota SB3 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1979-82 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 2 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 987 ccm |
| Średnica x skok | 70 x 64.8 mm |
| Stopień sprężania | 9.2:1 |
| Układ chłodzenia | Air / Chłodzenie olejem |
| Układ zasilania | 4x 28mm Mikuni VM 28 SS Gaźniks. |
| Układ zapłonowy | Battery, dual points |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 87 KM przy 8200 obr./min |
| Moment obrotowy | 84.3 Nm / 8.6 kg-m / 84.3 Nm. przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | 15 plates, wet |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Chrome molybdenum steel |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 38mm Marzocchi forks. 100mm wheel travel |
| Zawieszenie tylne | Jeden amortyzator . 142mm wheel travel |
| Hamulce przednie | 2x 260mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 260mm Tarcza |
| Opona przednia | 3.50 V18 |
| Opona tylna | 130/80 V18 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 743mm. |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 14.7 L |
| Prędkość maks. | 225 km/h / 139.8 mph |
Pozostałe dane
| Production | 402 units |
|---|---|
| Wet-Weight | 219 kg |
| Prędkość maksymalna | 225 km/h / 139.8 mph |
| Road Test | HB2 HB3 KB3 SB3 Motorrad, Bimota SB3 1980 Tuttomoto |