Bimota SB5
Bimota SB5 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1135 ccm. Jednostka napędowa: Fourstroke, poprzecznyfourcylinders, DOHC, 4valvespercylinder. Moc maksymalna wynosi 115 KM przy 8500 obr./min ( 119 KM przy 8500 obr./min). Maksymalny moment obrotowy: 104 Nm / 10.6 kg-m / 104.0 Nm. przy 6500 obr./min.
Lata produkcji
1985-86
Pojemność
1135 ccm
Moc maksymalna
115 KM przy 8500 obr./min ( 119 KM przy 8500 obr./min)
Moment obrotowy
104 Nm / 10.6 kg-m / 104.0 Nm. przy 6500 obr./min
Typ silnika
Fourstroke, poprzecznyfourcylinders, DOHC, 4valvespercylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota SB5 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1985-86 |
Silnik
| Typ silnika | Fourstroke, poprzecznyfourcylinders, DOHC, 4valvespercylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1135 ccm |
| Średnica x skok | 74 x 66 mm |
| Stopień sprężania | 9.7:1 |
| Układ chłodzenia | Air / oil |
| Układ zasilania | 4x 36mm Mikuni Gaźniks |
| Układ zapłonowy | - |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 115 KM przy 8500 obr./min ( 119 KM przy 8500 obr./min) |
| Moment obrotowy | 104 Nm / 10.6 kg-m / 104.0 Nm. przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Chrome molybdenum steel double closed Rama kołyskowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Italia 40 mm front fork |
| Zawieszenie tylne | single Central shock absorber. |
| Hamulce przednie | 2x 280mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 280mm Tarcza |
Wymiary i masa
| Prędkość maks. | 248 km/h / 154.1 mph |
|---|
Pozostałe dane
| Production | 158 units |
|---|---|
| Wet-Weight | 233 kg. |
| Prędkość maksymalna | 248 km/h / 154.1 mph |
| Road Test | Motosprint 1984Superbike Group Test 1985 Motosprint |