Bimota SB8K
Bimota SB8K to motocykl drogowy o pojemności skokowej 996 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°-Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 132 KM przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 93 Nm /9.4 kg-m / 99.8 Nm przy 8500 obr./min.
Lata produkcji
2000-
Pojemność
996 ccm
Moc maksymalna
132 KM przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
93 Nm /9.4 kg-m / 99.8 Nm przy 8500 obr./min
Masa
179 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°-Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota SB8K |
|---|---|
| Rok produkcji | 2000- |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°-Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 996 ccm |
| Średnica x skok | 98 x 66 mm |
| Stopień sprężania | 11.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Wtrysk paliwa |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny inductive |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 132 KM przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 93 Nm /9.4 kg-m / 99.8 Nm przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Telehydrauliczna upside-down fork with 46mm stanchions and tłumienie kompresji, tłumienie odbicia and napięcie wstępne adjustments |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | w pełni regulowane shock absorber |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza 4 piston caliper |
| Opona przednia | 120/65 ZR17 |
| Opona tylna | 190/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Masa | 179 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 20 L. |