Bimota SB8R
Bimota SB8R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 996 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°-Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 135 KM przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 104 Nm / 10.6 kgf-m / 104.1 Nm. przy 8500 obr./min. Masa: 179 kg.
Lata produkcji
1998
Pojemność
996 ccm
Moc maksymalna
135 KM przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
104 Nm / 10.6 kgf-m / 104.1 Nm. przy 8500 obr./min
Masa
179 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°-Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota SB8R |
|---|---|
| Rok produkcji | 1998 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°-Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 996 ccm |
| Średnica x skok | 98 x 66 mm |
| Stopień sprężania | 11.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Marelli fuel-injection 59mm throttle bodies |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny inductive |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 135 KM przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 104 Nm / 10.6 kgf-m / 104.1 Nm. przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Telehydrauliczna upside-down fork with 46mm stanchions and tłumienie kompresji, tłumienie odbicia and napięcie wstępne adjustments |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | w pełni regulowane shock absorber |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers, Brembo |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza 4 piston caliper, Brembo |
| Opona przednia | 120/65 ZR17 |
| Opona tylna | 190/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1390 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 810 mm. |
| Masa | 179 kg |
| Zbiornik paliwa | 20 L / US 5.3 gal. |
| Prędkość maks. | 255.9 km/h / 159 mp/h |
Pozostałe dane
| Production | 150 units (połączone with the SB8RS) |
|---|---|
| Standing¼Mile | 12.0 sec |
| Prędkość maksymalna | 255.9 km/h / 159 mp/h |
| Reviews | Moto-euro. COM/Motocorse |