Bimota SB8R Special
Bimota SB8R Special to motocykl drogowy o pojemności skokowej 996 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, 90°-Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 133 KM przy 9500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 93 Nm / 9.48 kgf-m / 100.1 Nm przy 8500 obr./min. Masa: 198 kg.
Lata produkcji
2000
Pojemność
996 ccm
Moc maksymalna
133 KM przy 9500 obr./min
Moment obrotowy
93 Nm / 9.48 kgf-m / 100.1 Nm przy 8500 obr./min
Masa
198 kg
Typ silnika
Czterosuw, 90°-Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota SB8R Special |
|---|---|
| Rok produkcji | 2000 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, 90°-Dwucylindrowy widlasty (V-Twin), DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 996 ccm |
| Średnica x skok | 98 x 66 mm |
| Stopień sprężania | 11.3:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą cooloed |
| Układ zasilania | Elektroniczny injection |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny inductive |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 133 KM przy 9500 obr./min |
| Moment obrotowy | 93 Nm / 9.48 kgf-m / 100.1 Nm przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy upside-down fork with 46mm stanchions and tłumienie odbicia, tłumienie kompresji and napięcie wstępne adjustments |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Jeden amortyzator absorber with tłumienie kompresji, tłumienie odbicia, napięcie wstępne and length adjustments |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas, Brembo |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza, Brembo |
| Opona przednia | 120/65 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1390 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 810 mm. |
| Masa | 198 kg |
| Zbiornik paliwa | 20 L. |
| Prędkość maks. | 265 km/h / 164.7 mph |
Pozostałe dane
| Production | 150 units (połączone with the SB8R) |
|---|---|
| Prędkość maksymalna | 265 km/h / 164.7 mph |