Bimota YB10 Dieci
Bimota YB10 Dieci to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1002 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 5 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 145 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 94.1 Nm / 9.6 kgf-m / 94.1 Nm. przy 9000 obr./min. Masa: 206 kg..
Lata produkcji
1990
Pojemność
1002 ccm
Moc maksymalna
145 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
94.1 Nm / 9.6 kgf-m / 94.1 Nm. przy 9000 obr./min
Masa
206 kg.
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 5 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota YB10 Dieci |
|---|---|
| Rok produkcji | 1990 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 5 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1002 ccm |
| Średnica x skok | 75.5 x 76 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 2x 38mm Mikuni BSDT38 Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Digita CDI |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 145 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 94.1 Nm / 9.6 kgf-m / 94.1 Nm. przy 9000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Two diagonal beams in section bar made of aluminiowa with internal ribbing. The cylinders are supported by plates bolted to the beams and the swing arm is made of aluminiowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 42mm Upside-down Marzocchi forks, napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping regulowane. |
| Zawieszenie tylne | Öhlins, napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping regulowane. |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR18 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Masa | 206 kg. |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 20 L. |
| Prędkość maks. | 278.2 km/h / 172.9 mph |
Pozostałe dane
| Production | 224 units |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 127.3 KM przy 10600 obr./min |
| Consumption Average | 6.5 l/100 km / 36 mpg |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 12.9 m / 36.6 m / 42.3 ft. / 120.1 ft. |
| Standing¼Mile | 10.4 sec / 215.0 km/h / 133.6 mph |
| Prędkość maksymalna | 278.2 km/h / 172.9 mph |
| Road Test | Motosprint Superbike Group Test 1991Motosprint 1990Motosprint 1992 |