Bimota YB11 Superleggera
Bimota YB11 Superleggera to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1002 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 5 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 145 KM przy 10000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 109 Nm /11 kgf-m / 109.0 Nm. przy 8500 obr./min. Masa: 215 kg..
Lata produkcji
1996
Pojemność
1002 ccm
Moc maksymalna
145 KM przy 10000 obr./min
Moment obrotowy
109 Nm /11 kgf-m / 109.0 Nm. przy 8500 obr./min
Masa
215 kg.
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 5 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota YB11 Superleggera |
|---|---|
| Rok produkcji | 1996 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 5 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1002 ccm |
| Średnica x skok | 75.5 x 56 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4 x 38mm Mikuni Gaźniks |
| Układ zapłonowy | Digital electronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 145 KM przy 10000 obr./min |
| Moment obrotowy | 109 Nm /11 kgf-m / 109.0 Nm. przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Two diagonal beams with a rectangular cross section. The swing arm is also made of aluminiowa. |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with 51 mm stanchions and tłumienie odbicia, tłumienie kompresji and napięcie wstępne adjustments |
| Zawieszenie tylne | Jeden amortyzator absorber with tłumienie kompresji, tłumienie odbicia, pre-load and length adjustments |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Masa | 215 kg. |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 15 L / 4 gal. |
| Prędkość maks. | 10.4 sec / 215.0 km/h / 133.6 mph |
Pozostałe dane
| Production | 600 units |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 131.hp przy 10100 obr./min |
| Consumption Average | 6.5 l/100 km / 36.2 mpg |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 12.9 m / 37.1 m / 42.3 ft. / 121.7 ft. |
| Standing¼Mile | 12.9 m / 36.6 m / 42.3 ft. / 120.1 ft. |
| Prędkość maksymalna | 10.4 sec / 215.0 km/h / 133.6 mph |
| Road Test | YB11 vs CBR900RR Motoplus 1996 |