Bimota YB5
Bimota YB5 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1188 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.(Yamaha FJ1200). Moc maksymalna wynosi 130 KM przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 108 Nm / 11 kgf-m / 108.1 Nm. przy 7500 obr./min. Masa: 210 kg..
Lata produkcji
1987
Pojemność
1188 ccm
Moc maksymalna
130 KM przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
108 Nm / 11 kgf-m / 108.1 Nm. przy 7500 obr./min
Masa
210 kg.
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.(Yamaha FJ1200)
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota YB5 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1987 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny, DOHC, 4 zaworów na cylinder.(Yamaha FJ1200) |
|---|---|
| Pojemność | 1188 ccm |
| Średnica x skok | 77.0 x 63.8 mm |
| Stopień sprężania | 9.7:1 |
| Układ chłodzenia | Air / Chłodzenie olejem |
| Układ zasilania | 4x 36mm Mikuni Gaźnik |
| Układ zapłonowy | - |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 130 KM przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 108 Nm / 11 kgf-m / 108.1 Nm. przy 7500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Double closed Rama kołyskowa and is made of chrome molybdenum steel. The side connecting plates are made on Avional and machines not cast |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 42mm Marzocchi forks |
| Zawieszenie tylne | Single Central shock absorber. |
| Hamulce przednie | 2x 280mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 280mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/70 ZR18 |
| Opona tylna | 170/60 ZR18 |
Wymiary i masa
| Masa | 210 kg. |
|---|---|
| Prędkość maks. | 243 km/h / 151 mph |
Pozostałe dane
| Production | 208 units |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 111.8 KM przy 8500 obr./min |
| Prędkość maksymalna | 243 km/h / 151 mph |
| Road Test | Moto Revue |