Bimota YB6
Bimota YB6 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 989 ccm. Jednostka napędowa: Fourstroke, poprzecznyfourcylinder, DOHC, 5valvespercylinder.. Moc maksymalna wynosi 140 KM przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 107 Nm/ 11.5 kg-m / 107.0 Nm.przy 8500 obr./min.
Lata produkcji
1988
Pojemność
989 ccm
Moc maksymalna
140 KM przy 9000 obr./min
Moment obrotowy
107 Nm/ 11.5 kg-m / 107.0 Nm.przy 8500 obr./min
Typ silnika
Fourstroke, poprzecznyfourcylinder, DOHC, 5valvespercylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota YB6 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1988 |
Silnik
| Typ silnika | Fourstroke, poprzecznyfourcylinder, DOHC, 5valvespercylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 989 ccm |
| Średnica x skok | 75 x 55 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 38mm Mikuni BDST |
| Układ zapłonowy | - |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 140 KM przy 9000 obr./min |
| Moment obrotowy | 107 Nm/ 11.5 kg-m / 107.0 Nm.przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Two diagonal beams in section bar made of aluminiowa with internal ribbing. The cylinders are supported by plates bolted to the beams and the swing arm is made of aluminiowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 42mm Marzocchi forks, anti dive system in the left tube of the fork leg and a hydrauliczna brake in the right. tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping regulowane. regulowane by four positions |
| Zawieszenie tylne | Marzocchi single shock, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping regulowane. |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 20 L. |
|---|---|
| Prędkość maks. | 260 km/h / 161.6 mph |
Pozostałe dane
| Production | 546 units |
|---|---|
| Prędkość maksymalna | 260 km/h / 161.6 mph |
| Road Tests | Motociclismo, La.Moto, Moto.Revue, Moto Sprint |