Bimota YB6 Tuatara
Bimota YB6 Tuatara to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1002 ccm. Jednostka napędowa: Fourstroke, poprzecznyfourcylinder, DOHC, 5valvespercylinder.. Moc maksymalna wynosi 145 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 94.1 Nm / 9.6 kg-m / 94.1 Nm.przy 9000 obr./min. Masa: 168 kg..
Lata produkcji
1990
Pojemność
1002 ccm
Moc maksymalna
145 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
94.1 Nm / 9.6 kg-m / 94.1 Nm.przy 9000 obr./min
Masa
168 kg.
Typ silnika
Fourstroke, poprzecznyfourcylinder, DOHC, 5valvespercylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota YB6 Tuatara |
|---|---|
| Rok produkcji | 1990 |
Silnik
| Typ silnika | Fourstroke, poprzecznyfourcylinder, DOHC, 5valvespercylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1002 ccm |
| Średnica x skok | 75.5x56mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczącooled |
| Układ zasilania | Weber-Marelli Fuel injection |
| Układ zapłonowy | Digital |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 145 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 94.1 Nm / 9.6 kg-m / 94.1 Nm.przy 9000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Two diagonal beams in section bar made of aluminiowa with internal ribbing. The cylinders are supported by plates bolted to the beams and the swing arm is made of aluminiowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Marzocchi Widelec odwrócony USD forks, 3-way regulowane tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Zawieszenie tylne | Marzocchi Amortyzator centralny, regulowane tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping |
| Hamulce przednie | 2X 320mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Masa | 168 kg. |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 20 L |
| Prędkość maks. | 279.4 km/h / 173.6 mph |
Pozostałe dane
| Production | 60 units |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 127.3 KM przy 10600 obr./min |
| Consumption Average | 16.5 l/100km / 36 mpg |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 13.3 m / 35.9 m 43.6 ft. / 117.8 ft. |
| Standing¼Mile | 10.4 sec / 213.1 km/h / 132.4 mph |
| Prędkość maksymalna | 279.4 km/h / 173.6 mph |
| Road Tests | Inmoto 1990Motorrad, Moto Sprint |