Bimota YB8 Furano
Bimota YB8 Furano to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1002 ccm. Jednostka napędowa: Fourstroke, poprzecznyfourcylinder, DOHC, 5valvespercylinder.. Moc maksymalna wynosi 164 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 101 Nm / 10.3 kg-m / 101.0 Nm. przy 8500 obr./min. Masa: 207 kg..
Lata produkcji
1992
Pojemność
1002 ccm
Moc maksymalna
164 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
101 Nm / 10.3 kg-m / 101.0 Nm. przy 8500 obr./min
Masa
207 kg.
Typ silnika
Fourstroke, poprzecznyfourcylinder, DOHC, 5valvespercylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota YB8 Furano |
|---|---|
| Rok produkcji | 1992 |
Silnik
| Typ silnika | Fourstroke, poprzecznyfourcylinder, DOHC, 5valvespercylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1002 ccm |
| Średnica x skok | 75.5 x 56 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Weber Marelli injection |
| Układ zapłonowy | - / |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 164 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 101 Nm / 10.3 kg-m / 101.0 Nm. przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Two diagonal beams in section bar made of aluminiowa with internal ribbing. The cylinders are supported by plates bolted to the beams and the swing arm is made of aluminiowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Öhlins upside-down forks, napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping regulowane. |
| Zawieszenie tylne | Öhlins link-age napięcie wstępne, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping regulowane. |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarcza 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Masa | 207 kg. |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 20 L / 5.3 gal |
| Prędkość maks. | 276.9 km/h / 172.1 mph |
Pozostałe dane
| Production | 152 units |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 136.4 KM przy 10300 obr./min |
| Consumption Average | 7.9 l/100 km / 26.6 mpg |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 12.9 m / 36.2 m 42.3 ft. / 118.8 ft. |
| Standing¼Mile | 10.4 sec / 216.9 km/h / 134.8 mph |
| Prędkość maksymalna | 276.9 km/h / 172.1 mph |
| Road Test | 1992 In Moto |