Bimota YB9 Bellaria
Bimota YB9 Bellaria to motocykl drogowy o pojemności skokowej 599 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 95 KM przy 10500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 68.5 Nm / 7 kgf-m / 68.5 Nm. przy 8500 obr./min. Masa: 188 kg.
Lata produkcji
1989
Pojemność
599 ccm
Moc maksymalna
95 KM przy 10500 obr./min
Moment obrotowy
68.5 Nm / 7 kgf-m / 68.5 Nm. przy 8500 obr./min
Masa
188 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota YB9 Bellaria |
|---|---|
| Rok produkcji | 1989 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 599 ccm |
| Średnica x skok | 62 x 49.6 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | 4x 38mm Mikuni BDST32 |
| Układ zapłonowy | Tranzystorowy controlled digital |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 95 KM przy 10500 obr./min |
| Moment obrotowy | 68.5 Nm / 7 kgf-m / 68.5 Nm. przy 8500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Two diagonal beams in section bar made of aluminiowa with internal ribbing. The cylinders are supported by plates bolted to the beams and the swing arm is made of aluminiowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 42mm Marzocchi forks, anti dive system in the left tube of the fork leg and a hydrauliczna brake in the right. tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping regulowane. regulowane by four positions |
| Zawieszenie tylne | Marzocchi single shock, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia damping regulowane. |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 267mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70-17 |
| Opona tylna | 160/60-17 |
Wymiary i masa
| Masa | 188 kg |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 11 L. |
| Prędkość maks. | 237.1 km/h / 147.3 mph |
Pozostałe dane
| Production | 145 units |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 81.1 KM przy 10500 obr./min |
| Consumption Average | 5.5 l/100 km / 42.8 mpg |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 12.8 m / 37.6 m 42 ft. / 123.4 ft. |
| Standing¼Mile | 11.4 sec / 190.7 km/h / 118.5 mph |
| Prędkość maksymalna | 237.1 km/h / 147.3 mph |
| Road Test | Moto Sprint, Motoplus 1990 |