Bimota YB9SRI
Bimota YB9SRI to motocykl drogowy o pojemności skokowej 599 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC 4 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 106 KM przy 12500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 64.3 Nm / 6.6 kgf-m / 64.1 Nm. przy 1000 obr./min. Masa: 175 kg..
Lata produkcji
1996
Pojemność
599 ccm
Moc maksymalna
106 KM przy 12500 obr./min
Moment obrotowy
64.3 Nm / 6.6 kgf-m / 64.1 Nm. przy 1000 obr./min
Masa
175 kg.
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC 4 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | Bimota YB9SRI |
|---|---|
| Rok produkcji | 1996 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC 4 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 599 ccm |
| Średnica x skok | 62 x 49.6 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny injection |
| Układ zapłonowy | Integrated with injection using variable spark advance |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 106 KM przy 12500 obr./min |
| Moment obrotowy | 64.3 Nm / 6.6 kgf-m / 64.1 Nm. przy 1000 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Two diagonal beams in section bar made of aluminiowa with internal ribbing. The cylinders are supported by plates bolted to the beams and the swing arm is made of aluminiowa |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41mm Paioli Widelec odwrócony USD forks, 22 possible settings in tłumienie kompresji and 24 in extension regulowane. |
| Zawieszenie tylne | Paioli Amortyzator centralny napięcie wstępne, tłumienie odbicia and bump regulowane. It is also possible to adjust the wheelbase by +/- 5 mm. |
| Hamulce przednie | 2x 320mm Tarczas 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 230mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Masa | 175 kg. |
|---|---|
| Zbiornik paliwa | 20 L. |
| Prędkość maks. | 240.5 km/h / 149.4 mph |
Pozostałe dane
| Production | 225 units |
|---|---|
| Max Power Rear Tyre | 95.hp przy 12400 obr./min |
| Consumption Average | 5.1 l/100 km / 46.6 mpg |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 12.9 m / 36.8 m / 46.3 ft / 120.7 ft |
| Standing¼Mile | 11.6 sec / 195.5 km/h / 121.5 mph |
| Prędkość maksymalna | 240.5 km/h / 149.4 mph |
| Road Test | Moto Sprint, Motoplus 1990 |