BMW F 650GS Dakar
BMW F 650GS Dakar to motocykl drogowy o pojemności skokowej 652 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Jednocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 50 KM przy 6800 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 60 Nm / 6.12 kgf-m / 60.0 Nm. przy 5200 obr./min. Masa: 176 kg..
Lata produkcji
2005
Pojemność
652 ccm
Moc maksymalna
50 KM przy 6800 obr./min
Moment obrotowy
60 Nm / 6.12 kgf-m / 60.0 Nm. przy 5200 obr./min
Masa
176 kg.
Typ silnika
Czterosuw, Jednocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW F 650GS Dakar |
|---|---|
| Rok produkcji | 2005 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Jednocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 652 ccm |
| Średnica x skok | 100 x 83mm |
| Stopień sprężania | 11.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Fuel induction |
| Układ zapłonowy | Capacitor Tarczaharge Ignition system |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 50 KM przy 6800 obr./min |
| Moment obrotowy | 60 Nm / 6.12 kgf-m / 60.0 Nm. przy 5200 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multiple-Tarcza clutch in oil bath, mechanically operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Bridge-type steel section frame with bolted-on rear section |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41mm Widelec teleskopowy with stabilizer bridge |
| Zawieszenie tylne | Spring setting and tłumienie odbicia stage damping continuously regulowane |
| Hamulce przednie | Single ∅300mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single ∅240mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 90/90 S21 |
| Opona tylna | 130/80-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1479 mm. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 870 mm |
| Masa | 176 kg. |
| Zbiornik paliwa | 17.3 L. |
| Prędkość maks. | 172 km/h / 106.9 US mpg |
Pozostałe dane
| Alternator | Three-phase alternator 400W |
|---|---|
| Akumulator | 12V / 12Ah |
| Wheels | Wire spoke wheels |
| Rims, front | 1.60 x 21 |
| Rims, rear | 3.00 x 17 |
| Castor | 123 mm. |
| Steering Head Angle | 60.8° |
| WetWeight | 191 kg. |
| Reserve | Approx. 4.5 L. |
| Consumption Average | 4.7 l/100 km / 60.5 mph |
| Tank Range | 370.2 kms / 230 miles |
| Standing¼Mile | 14.4 sec |
| Prędkość maksymalna | 172 km/h / 106.9 US mpg |