BMW F 800R
BMW F 800R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 798 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 87 KM przy 8000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 86 Nm / 8.8 kgf-m / 29 kg/ft przy 6000 obr./min. Masa: 199 kg..
Lata produkcji
2015
Pojemność
798 ccm
Moc maksymalna
87 KM przy 8000 obr./min
Moment obrotowy
86 Nm / 8.8 kgf-m / 29 kg/ft przy 6000 obr./min
Masa
199 kg.
Typ silnika
Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW F 800R |
|---|---|
| Rok produkcji | 2015 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Dwucylindrowy rzędowy cylinder, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 798 ccm |
| Średnica x skok | 82 x 75.8 mm |
| Stopień sprężania | 12.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny injection, digital engine electronics (BMS-KP) |
| Układ zapłonowy | Knockcontrolandoxygensensors. |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 87 KM przy 8000 obr./min |
| Moment obrotowy | 86 Nm / 8.8 kgf-m / 29 kg/ft przy 6000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multi-plate clutch in oil bath, mechanically operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Bridge frame made aluminiowa, load-supporting engine |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 43mm Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Cast aluminiowa double-sided swing arm, central, suspension strut, spring pre-tension by means of hand |
| Hamulce przednie | 2 x 320mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 265mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 800 mm. (low seat: 775 mm., high seat: 825 mm) |
|---|---|
| Masa | 199 kg. |
| Zbiornik paliwa | 16 L |
| Prędkość maks. | 218 km/h / 135.5 mph |
Pozostałe dane
| Układ wydechowy | Closed-loop 3-way catalytic converter, emission Standardowe EU-3 |
|---|---|
| Alternator | Three-phase alternator 400 W |
| Akumulator | 12 V / 14 Ah, maintenance-free |
| Gear Ratio | 1st 2.462 / 2nd 1.750 / 3rd 1.381 / 4th 1.227 / 5th 1.130 / 6th 1.042: 1 |
| Wheels | Cast aluminiowa |
| Rim, Front | 3.50 x 17" |
| Rim, rear | 5.50 x 17" |
| Castor | 91 mm. |
| Consumption Average | 6.1 L/100 km /16.4 km/l / 38.6 US mpg |
| Standing¼Mile | 12.0 sec |
| Prędkość maksymalna | 218 km/h / 135.5 mph |