BMW HP2 Enduro
BMW HP2 Enduro to motocykl adventure / enduro o pojemności skokowej 1170 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser air/Chłodzenie olejem, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 105 KM przy 7000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.0 Nm przy 5500 obr./min.
Lata produkcji
2005
Pojemność
1170 ccm
Moc maksymalna
105 KM przy 7000 obr./min
Moment obrotowy
115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.0 Nm przy 5500 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser air/Chłodzenie olejem, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW HP2 Enduro |
|---|---|
| Rok produkcji | 2005 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser air/Chłodzenie olejem, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1170 ccm |
| Średnica x skok | 101 x 73 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ zasilania | Wtrysk paliwa ∅47mm Throttlebutterfly, BMS-K |
| Układ zapłonowy | BMS-K |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 105 KM przy 7000 obr./min |
| Moment obrotowy | 115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.0 Nm przy 5500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Singleplatedryclutch, 180mmdiameter |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Steel tubular space frame, non-load-bearing engine |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 45mm UPSD Gabe |
| Zawieszenie tylne | BMW Paralever |
| Hamulce przednie | 2 x ∅304mm Tarczas, 4 piston caliper |
| Hamulce tylne | Single 265mm Tarcza 2 piston caliper |
| Opona przednia | 90/90 R21S |
| Opona tylna | 140/80 R17S |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 13 L |
|---|---|
| Prędkość maks. | 210 km/h / 130.5 mph |
Pozostałe dane
| CoolingSystem | Oil/Chłodzenie powietrzem |
|---|---|
| Engine Oil | 20W/50 |
| Spark Plug | Bosch, YR5LDE |
| Gear Ratios | 1st 2.28 / 2nd 1.58 / 3rd 1.26 / 4th 1.03 / 5th 0.90 / 6th 0.81:1 |
| Final Drive Ratio | 2.82:1 |
| Front Wheel | 1.85 x 21 cross spoke |
| Rear Wheel | 2.5 x 17 cross spoke |
| Fork Angle | 60° |
| Wheel base | 1610 mm |
| SeatHeight | 920mm |
| DryWeight | 175 kg |
| WetWeight | 196.5 kg |
| Tank Reserve | Aprox. 2 Liters / 1.9 L |
| Consumption Average | 6 l/100 km / 16.7 km/l / 39.3 US mpg |
| Standing¼Mile | 12.2 sec |
| Standing 0 - 100km | 4.2 sec |
| Standing 0 - 140km | 6.7 sec |
| Standing 0 - 180km | 12.1 sec |
| Prędkość maksymalna | 210 km/h / 130.5 mph |