BMW HP2 Megamoto
BMW HP2 Megamoto to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1170 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 105 KM przy 7000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.2 Nm.przy 5500 obr./min. Masa: 196 kg..
Lata produkcji
2010
Pojemność
1170 ccm
Moc maksymalna
105 KM przy 7000 obr./min
Moment obrotowy
115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.2 Nm.przy 5500 obr./min
Masa
196 kg.
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW HP2 Megamoto |
|---|---|
| Rok produkcji | 2010 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1170 ccm |
| Średnica x skok | 101 x 73 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Oil/Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Wtrysk paliwa 47mm Throttlebutterfly, BMS-K |
| Układ zapłonowy | BMS-K |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 105 KM przy 7000 obr./min |
| Moment obrotowy | 115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.2 Nm.przy 5500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Singleplatedryclutch, 180mmdiameter |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Steel tubular spaceframe, non-load-bearing engine |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 45mm Upside-down front fork, tłumienie kompresji damping and tłumienie odbicia damping regulowane |
| Zawieszenie tylne | Cast aluminiowa single-sided swing arm with BMW Motorrad Paralever; Öhlins-central spring strut, spring pre-load regulowane to continuously variable levels, tłumienie odbicia damping and tłumienie kompresji damping regulowane |
| Hamulce przednie | 2 x ∅304mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single ∅265mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 150/70 ZR17 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 890 mm. |
|---|---|
| Masa | 196 kg. |
| Zbiornik paliwa | 13 Liters / 12.9 L. |
| Prędkość maks. | 214.4 km/h / 133 mph. |
Pozostałe dane
| Engine Oil | 20W/50 |
|---|---|
| Spark Plug | Bosch, YR5LDE |
| Gear Ratios | 1st 2.28 / 2nd 1.58 / 3rd 1.26 / 4th 1.03 / 5th 0.90 / 6th 0.81:1 |
| Final Drive Ratio | 2.82:1 |
| Front Wheel | 89 mm. rim, cast alloy, 5 double spokes |
| Rear Wheel | 140 mm. rim, cast alloy, 5 double spokes |
| Wheel base | 1610 mm. |
| Consumption Average | 5.6 l/100km / 17.9 km/l / US 42 mpg. |
| Standing¼Mile | 12.0 sec / 184.6 km/h /114.7 mph |
| Standing 0-1000 m | 22.8 sec / 208.1 km/h / 129 mph |
| Standing 0 - 100km | 3.7 sec |
| Standing 0 - 180km | 10.7 sec |
| Acceleration50-100 km/h | 3.6 sec |
| Acceleration50-140 km/h | 6.3 sec |
| Prędkość maksymalna | 214.4 km/h / 133 mph. |