BMW HP2 Sport
BMW HP2 Sport to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1170 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser air/Chłodzenie olejem, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 130 KM przy 8750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.2 Nm przy 6000 obr./min.
Lata produkcji
2008
Pojemność
1170 ccm
Moc maksymalna
130 KM przy 8750 obr./min
Moment obrotowy
115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.2 Nm przy 6000 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser air/Chłodzenie olejem, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW HP2 Sport |
|---|---|
| Rok produkcji | 2008 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser air/Chłodzenie olejem, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1170 ccm |
| Średnica x skok | 101 x 73 mm |
| Stopień sprężania | 12.5:1 |
| Układ chłodzenia | Oil/Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | BMS-K 52mm throttle butterfly |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 130 KM przy 8750 obr./min |
| Moment obrotowy | 115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.2 Nm przy 6000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single-Tarcza dry clutch, Ø180 mm |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Main frame and front frame made of Rama rurowa stalowa, rear frame and front fairing self-supporting CIF, self-supporting power unit |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | BMW Telelever, 105mm wheel travels |
| Zawieszenie tylne | BMW Paralever, 120mm wheel travels |
| Hamulce przednie | 2 x ∅320mm Tarczas |
| Hamulce tylne | Single ∅265mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/ 70 ZR17 |
| Opona tylna | 190/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1485 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 830 mm |
| Zbiornik paliwa | 16 L / 15.9 L |
| Prędkość maks. | 248.7 km/h / 154.5 mph |
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 2.176 / 2nd 1.625 / 3rd 1.296 / 4th 1.065 / 5th 0.939 / 6th 0.848 |
|---|---|
| FrontWheel Travel | 105 mm |
| RearWheel Travel | 120 mm |
| Wet-Weight | 178 kg |
| Braking 100 - 0 km/h | 39.4 m / 129.3 ft |
| Standing¼Mile | 11.4 sec |
| Standing 0 - 100km | 3.1 sec |
| Standing 0 - 150km | 5.4 sec |
| Standing 0 - 200km | 9.3 sec |
| Acceleration60-100 km/h | 3.8 sec |
| Acceleration60-140 km/h | 7.7 sec |
| Acceleration100-140 km/h | 3.9 sec |
| Acceleration140-180 km/h | 4.9 sec |
| Prędkość maksymalna | 248.7 km/h / 154.5 mph |