BMW HP4
BMW HP4 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 999 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 193 KM przy 13000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 112 Nm / 11.4 kgf-m / 112.0 Nm przy 9750 obr./min. Masa: 199 kg.
Lata produkcji
2014
Pojemność
999 ccm
Moc maksymalna
193 KM przy 13000 obr./min
Moment obrotowy
112 Nm / 11.4 kgf-m / 112.0 Nm przy 9750 obr./min
Masa
199 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW HP4 |
|---|---|
| Rok produkcji | 2014 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 999 ccm |
| Średnica x skok | 80 x 49, 7 mm |
| Stopień sprężania | 13:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny wtrysk paliwa, digital motor electronics BMS-KP |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 193 KM przy 13000 obr./min |
| Moment obrotowy | 112 Nm / 11.4 kgf-m / 112.0 Nm przy 9750 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multiple Tarcza antihopping clutch in oil bath, mechanically operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Łańcuch |
Podwozie
| Rama | Bridge-type aluminiowa frame, load-bearing engine |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | USD fork with DEC, fixed fork tube diameter 46 mm damping electronically regulowane, napięcie wstępne sprężyny regulowane |
| Zawieszenie tylne | aluminiowa double-sided swing arm with DDC central spring strut, tłumienie kompresji and tłumienie odbicia stage electronically regulowane, napięcie wstępne sprężyny hydraulicznaaily regulowane |
| Hamulce przednie | 2 x 320mm Tarczas Zaciski radialne monoblock, 4-piston fixed caliper |
| Hamulce tylne | Single 220mm Tarcza, 1 piston pływająca caliper |
| ABS | Tak |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 200/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1422 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 820 mm |
| Masa | 199 kg |
| Zbiornik paliwa | 17.5 L / US 4.6 gal |
Pozostałe dane
| Intake / exhaust Ø | 33.5 mm / 27.2 mm |
|---|---|
| Throttle valve diameter | 48 mm |
| Emission control | Two regulated three-way catalytic converters, EU-3 |
| Alternator | Three-phase generator 350 W |
| Akumulator | 12 V / 7 Ah, maintenance-free |
| Gear Ratio | 1st 2.647 / 2nd 2.091 /3rd 1.727 / 4th 1.500 / 5th 1.360 / 6th 1.261:1 |
| Transmission ratio | 1:2.647 |
| Front Wheel | 3.50x17 Forged light alloy, 7 spoke |
| Rear Wheel | 6.00 x 17 Forged light alloy, 7 spoke |
| Fuel Reserve | Approx. 4 L / 4.2 L |