BMW K 100
BMW K 100 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 987 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 2 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 90 KM przy 8000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 86 Nm / 8.8 kgf-m / 63 ft-lb. Masa: 239 kg.
Lata produkcji
1982-85
Pojemność
987 ccm
Moc maksymalna
90 KM przy 8000 obr./min
Moment obrotowy
86 Nm / 8.8 kgf-m / 63 ft-lb
Masa
239 kg
Typ silnika
Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 2 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW K 100 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1982-85 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 2 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 987 ccm |
| Średnica x skok | 67 x 70 mm |
| Stopień sprężania | 10.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny injection, Bosch LE-Jetronic |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny injection, Bosch LE-Jetronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 90 KM przy 8000 obr./min |
| Moment obrotowy | 86 Nm / 8.8 kgf-m / 63 ft-lb |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, single plate, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Tubular space frame, engine serving as load bearing component |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with hydrauliczna shock absorber |
| Zawieszenie tylne | Monolever swinging arm |
| Hamulce przednie | 2 x ∅285 mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single ∅285 mm Tarcza 1 piston caliper |
| Opona przednia | 100/90-18 |
| Opona tylna | 130/90-17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1516 m. |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 810 mm. |
| Masa | 239 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 Liters / 22.0 L |
| Prędkość maks. | 216.3 km/h / 124.4 mph |
Pozostałe dane
| Production | 11549 units from 1983 to 1987 |
|---|---|
| Engine Oil | 10W40 |
| Układ wydechowy | Rust resistant steel, 4 into 1 |
| Spark Plug | Bosch XR 5 DC / Beru 12-5 DU / Champion A 85 YC |
| Akumulator | 20Ah |
| Max Power Rear Wheel | 83.9 KM przy 8250 |
| Gear Ratio | 1st 4.50 / 2nd 2.96 / 3rd 2.30 / 4th 1.88 / 5th 1.61:1 |
| Wheels | Alloy, 8 spoke |
| Front Rim | 2.50 x 18 MT H 2 |
| Rear Rim | 2.75 x 17 MT H 2 |
| Prześwit | 175 mm. |
| Average Consumption | 6.1 l/100 km / 16.3 km/l / 38.3 US mpg |
| Braking 60km/h / 37 mph - 0 | 14.8 m / 48.6 ft |
| Braking 100 km/h / 62 mph - 0 | 41.8 m / 137 ft |
| Standing¼Mile | 11.9 sec / 177 km/h / 110 mph |
| Standing 0 - 100 km/h / 62 mph | 4.3 sec |
| Prędkość maksymalna | 216.3 km/h / 124.4 mph |