BMW K 100RS 16v / SE
BMW K 100RS 16v / SE to motocykl sportowy o pojemności skokowej 987 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 95 KM przy 7500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 86 Nm / 8.8 kgf-m / 63 ft-lb przy 6000 obr./min. Masa: 263 kg.
Lata produkcji
1991-92
Pojemność
987 ccm
Moc maksymalna
95 KM przy 7500 obr./min
Moment obrotowy
86 Nm / 8.8 kgf-m / 63 ft-lb przy 6000 obr./min
Masa
263 kg
Typ silnika
Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW K 100RS 16v / SE |
|---|---|
| Rok produkcji | 1991-92 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 987 ccm |
| Średnica x skok | 67 x 70 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Bosch Motronic połączone ignition/Wtrysk paliwa system |
| Układ zapłonowy | Bosch Motronic połączone ignition/Wtrysk paliwa system |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 95 KM przy 7500 obr./min |
| Moment obrotowy | 86 Nm / 8.8 kgf-m / 63 ft-lb przy 6000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Dry, single plate, cable operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy, gearing 2.81:1 |
Podwozie
| Rama | Tubular space frame, engine serving as load bearing component |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 41.7 mm Braced Marzocchi fork |
| Zawieszenie tylne | Amortyzator centralny swinging arm, ADJ for napięcie wstępne sprężyny |
| Hamulce przednie | 2 x 285 mm Tarczas, 2 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 285 mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70-ZR17 |
| Opona tylna | 160/60-ZR18 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1516 m |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 800 mm |
| Masa | 263 kg |
| Zbiornik paliwa | 19.7 L |
| Prędkość maks. | 220 km/h / 136 mph |
Pozostałe dane
| Production | 34 804 units (1983 - 92) |
|---|---|
| Układ wydechowy | Stainlesssteel, 4 into 1 |
| Akumulator | 20Ah |
| Max Power Rear Wheel | 83.9 KM przy 8250 |
| Gear Ratio | 1st 4.50 / 2nd 2.96 / 3rd 2.30 / 4th 1.88 / 5th 1.61:1 |
| Wheels | Alloy, 8 spoke |
| Front Rim | 3.5x 17 |
| Rear Rim | 4.5 x 18 |
| Prześwit | 175 mm |
| Reserve | 4.9 L |
| Average Consumption | 4.7 L/100 km / 21.3 km/L / 50 US mpg |
| Braking 100 km/h / 62 mph - 0 | 38.7m / 127 ft |
| Standing¼Mile | 12.5 sec / 172 km/h / 107 mph |
| Standing 0 - 100 km/h / 62 mph | 4.3 sec |
| Prędkość maksymalna | 220 km/h / 136 mph |