BMW K 1100RS
BMW K 1100RS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1092 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder. Moc maksymalna wynosi 100 KM przy 7500 obr./min (70.8 k, W 94.9 KM przy 7400 obr./min at rear wheel). Maksymalny moment obrotowy: 107 Nm / 10.9 kgf-m / 78.9 ft lb przy 5500 obr./min.
Lata produkcji
1995-96
Pojemność
1092 ccm
Moc maksymalna
100 KM przy 7500 obr./min (70.8 k, W 94.9 KM przy 7400 obr./min at rear wheel)
Moment obrotowy
107 Nm / 10.9 kgf-m / 78.9 ft lb przy 5500 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW K 1100RS |
|---|---|
| Rok produkcji | 1995-96 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zawory na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1092 ccm |
| Średnica x skok | 70.5 x 70 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny injection, Bosch Motronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 100 KM przy 7500 obr./min (70.8 k, W 94.9 KM przy 7400 obr./min at rear wheel) |
| Moment obrotowy | 107 Nm / 10.9 kgf-m / 78.9 ft lb przy 5500 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Tubular space frame, engine serving as load bearing component |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | ∅43 mm Widelec teleskopowy with hydrauliczna shock absorber |
| Zawieszenie tylne | Monolever swinging arm |
| Hamulce przednie | 2 x ∅305mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single ∅285mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 160/60 ZR18 |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 22 L / 22.0 L |
|---|---|
| Prędkość maks. | 224.8 km/h / 139.7 mph |
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 4.50 / 2nd 2.96 / 3rd 2.30 / 4th 1.88 / 5th 1.61: 1 |
|---|---|
| Wet-Weight | 268 kg |
| Consumption Average | 6.6 L/100 km / 15.1 km/l / 35.5 US mpg |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 13.4 m / 39.0 m / 44.0 ft / 128 ft |
| Acceleration 60 - 140 km/h | 9.7 sec |
| Standing0 - 100 km/h | 3.9 sec |
| Standing¼Mile | 11.4 sec / 188.5 km/h / 117 mph |
| Prędkość maksymalna | 224.8 km/h / 139.7 mph |
| Road Test | Rider magazine |