BMW K 1200GT
BMW K 1200GT to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1171 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 128.7 KM przy 8750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 117 Nm / 11.9 kgf-m / 117.0 Nm przy 6750 obr./min. Masa: 281 kg.
Lata produkcji
2003-04
Pojemność
1171 ccm
Moc maksymalna
128.7 KM przy 8750 obr./min
Moment obrotowy
117 Nm / 11.9 kgf-m / 117.0 Nm przy 6750 obr./min
Masa
281 kg
Typ silnika
Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW K 1200GT |
|---|---|
| Rok produkcji | 2003-04 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1171 ccm |
| Średnica x skok | 70.5 x 75 mm |
| Stopień sprężania | 11.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny intake pipe injection |
| Układ zapłonowy | Bosch Motronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 128.7 KM przy 8750 obr./min |
| Moment obrotowy | 117 Nm / 11.9 kgf-m / 117.0 Nm przy 6750 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single-Tarcza dry clutch, hydraulicznaally operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Bridging frame consisting of die-cast aluminiowa, engine decoupled from vibration through bearings |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Telelever, stanchion diameter ∅35 mm, central strut |
| Zawieszenie tylne | Die cast aluminiowa single sided swinging arm with BMW Motorrad Paralever, central strut, spring napięcie wstępne and tłumienie odbicia damping regulowane |
| Hamulce przednie | 2 x ∅320mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single ∅285mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 785 mm to 820 mm. to 32.3 in. |
|---|---|
| Masa | 281 kg |
| Zbiornik paliwa | 20.5 L / 20.4 L |
| Prędkość maks. | 235 km/h / 146 mph |
Pozostałe dane
| Gear Ratio | 1st 2.045 / 2nd 1.600 / 3rd 1.267 / 4th 1.038 / 5th 0.900 / 6th 0.820 : 1 |
|---|---|
| Consumption Average | 5 L/100 km / 20 km/l / 47 US mpg |
| Standing¼Mile | 11.1 sec |
| Prędkość maksymalna | 235 km/h / 146 mph |