BMW K 1200R
BMW K 1200R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1157 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 161 KM przy 10250 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 127 Nm / 12.9 kgf-m / 127.0 Nm przy 8250 obr./min. Masa: 237 kg.
Lata produkcji
2008
Pojemność
1157 ccm
Moc maksymalna
161 KM przy 10250 obr./min
Moment obrotowy
127 Nm / 12.9 kgf-m / 127.0 Nm przy 8250 obr./min
Masa
237 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW K 1200R |
|---|---|
| Rok produkcji | 2008 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1157 ccm |
| Średnica x skok | 79 X 59 mm |
| Stopień sprężania | 13.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Wtrysk |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 161 KM przy 10250 obr./min |
| Moment obrotowy | 127 Nm / 12.9 kgf-m / 127.0 Nm przy 8250 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Bridging frame, die-cast aluminiowa, load bearing engine |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | BMW Motorrad Duolever; central spring strut, tłumienie odbicia damping electronically regulowane with Opcjonalne ESA |
| Zawieszenie tylne | Die-cast aluminiowa single-sided swinging arm with BMW Motorrad Paralever; central spring strut with lever system, spring pre-load regulowane to continuously variable levels by means of hydrauliczna handwheel (electronically regulowane with Opcjonalne ESA), regulowane tłumienie odbicia damping (tłumienie odbicia damping and tłumienie kompresji electronically regulowane with Opcjonalne ESA) |
| Hamulce przednie | 2 x ∅320mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single ∅265mm Tarcza |
| Opona przednia | 120/70-17 |
| Opona tylna | 180/55-17 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 820 mm. |
|---|---|
| Masa | 237 kg |
| Zbiornik paliwa | 19 L/ 18.9 L |
| Prędkość maks. | 262 km/h / 163 mph |
Pozostałe dane
| Consumption Average | 5.8 L/100 km / 17.2 km/l / 40.5 US mpg |
|---|---|
| Standing¼Mile | 10.8 sec |
| Prędkość maksymalna | 262 km/h / 163 mph |