BMW K 1200RS
BMW K 1200RS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1171 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 130 KM przy 8750 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.2 Nm przy 6750 obr./min. Masa: 280 kg.
Lata produkcji
2001
Pojemność
1171 ccm
Moc maksymalna
130 KM przy 8750 obr./min
Moment obrotowy
115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.2 Nm przy 6750 obr./min
Masa
280 kg
Typ silnika
Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW K 1200RS |
|---|---|
| Rok produkcji | 2001 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1171 ccm |
| Średnica x skok | 70.5 x 75 mm |
| Stopień sprężania | 11.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny intake pipe injection |
| Układ zapłonowy | Bosch Motronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 130 KM przy 8750 obr./min |
| Moment obrotowy | 115 Nm / 11.7 kgf-m / 115.2 Nm przy 6750 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single-Tarcza dry clutch, hydraulicznaally operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Bridging frame consisting of die-cast aluminiowa, engine decoupled from vibration through bearings |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Telelever, stanchion diameter ∅35 mm, central strut |
| Zawieszenie tylne | Die cast aluminiowa single sided swinging arm with BMW Motorrad Paralever, central strut, spring napięcie wstępne and tłumienie odbicia damping regulowane |
| Hamulce przednie | 2 x ∅320mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single ∅285mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 170/60 ZR18 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 770 mm to 800 mm. to 31.5 in. |
|---|---|
| Masa | 280 kg |
| Zbiornik paliwa | 22 L / 22.0 L |
| Prędkość maks. | 246 km/h / 153 mph |
Pozostałe dane
| Max Power Rear Wheel | 116.7 KM przy 8300 obr./min |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 2.045 / 2nd 1.600 / 3rd 1.267 / 4th 1.038 / 5th 0.900 / 6th 0.829:1 |
| Consumption Average | 6.4L/100 km / 15.7 km/l / 36.9 US mpg |
| Braking 60 km/h - 0 | 13.7 m / 44.9 ft. |
| Braking 100 km/h - 0 | 39.7 m / 130 ft |
| Standing 0 - 100 km/h | 3.3 sec |
| Standing 0 - 140 km/h | 5.4 sec |
| Standing 0 - 2000 km/h | 11.8 sec |
| Standing¼Mile | 11.4 sec / 194 km/h / 120.6 mph |
| Prędkość maksymalna | 246 km/h / 153 mph |