BMW K 1200S
BMW K 1200S to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1157 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 167 KM przy 10250 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 129 Nm / 13.2 kgf-m / 129.3 Nm przy 8250 obr./min. Masa: 248 kg.
Lata produkcji
2007-08
Pojemność
1157 ccm
Moc maksymalna
167 KM przy 10250 obr./min
Moment obrotowy
129 Nm / 13.2 kgf-m / 129.3 Nm przy 8250 obr./min
Masa
248 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW K 1200S |
|---|---|
| Rok produkcji | 2007-08 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1157 ccm |
| Średnica x skok | 79 X 59 mm |
| Stopień sprężania | 13.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Wtrysk |
| Układ zapłonowy | Elektroniczny |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 167 KM przy 10250 obr./min |
| Moment obrotowy | 129 Nm / 13.2 kgf-m / 129.3 Nm przy 8250 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Bridging frame, die-cast aluminiowa, load bearing engine |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | BMW Motorrad Duolever; central spring strut |
| Zawieszenie tylne | BMW Paralever with progressive damping single shock absorber, remotely regulowane for napięcie wstępne and tłumienie odbicia |
| Hamulce przednie | 2 x ∅320mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single ∅265mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70-17 |
| Opona tylna | 190/50-17 |
Wymiary i masa
| Wysokość kanapy | 820 mm. |
|---|---|
| Masa | 248 kg |
| Zbiornik paliwa | 19 L/ 18.9 L |
| Prędkość maks. | 286 km/h / 178 mph |
Pozostałe dane
| FrontWheel Travel | 115 mm. |
|---|---|
| RearWheel Travel | 135 mm. |
| Consumption Average | 6.7L/100 km / 15 km/l / 35.3 US mpg |
| Standing 0 -100 km/h | 3.0 sec |
| Standing 0 -150 km/h | 5.1 sec |
| Standing 0 -200 km/h | 8.4 sec |
| Standing¼Mile | 11.7 sec / 209 km/h / 130 mph |
| Prędkość maksymalna | 286 km/h / 178 mph |