BMW K 1300R
BMW K 1300R to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1298 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 173 KM przy 9250 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 140 Nm / 14.3 kgf-m / 139.6 Nm przy 8250 obr./min. Masa: 243 kg.
Lata produkcji
2012
Pojemność
1298 ccm
Moc maksymalna
173 KM przy 9250 obr./min
Moment obrotowy
140 Nm / 14.3 kgf-m / 139.6 Nm przy 8250 obr./min
Masa
243 kg
Typ silnika
Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW K 1300R |
|---|---|
| Rok produkcji | 2012 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, Czterocylindrowy poprzeczny , DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 1298 ccm |
| Średnica x skok | 80 x 64.3 mm / 3.15 x 2.53" |
| Stopień sprężania | 13.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny wtrysk paliwa, Digital Motor Electronics with integrated knock control (BMS-K) |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 173 KM przy 9250 obr./min |
| Moment obrotowy | 140 Nm / 14.3 kgf-m / 139.6 Nm przy 8250 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Multiple-plate clutch in oil bath, hydraulicznaally operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Bridge frame, aluminiowa, load-bearing engine |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | BMW Motorrad Duolever; central spring strut, Paralever; central spring strut with lever system |
| Zawieszenie tylne | Cast aluminiowa single swing arm with BMW Motorrad, spring pre-tension with infinite hydrauliczna adjustment |
| Hamulce przednie | 2 x ∅320mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single ∅265mm Tarcza, 2 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 180/55 ZR17 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1585 mm / 62.4" |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 820 mm. (low seat 790 mm) |
| Masa | 243 kg |
| Zbiornik paliwa | 19 L / 18.9 L |
| Prędkość maks. | 265.8 km/h / 165.2 mph |
Pozostałe dane
| Exhaust management | Fully controlled three-way catalyst |
|---|---|
| Alternator | Three-phase alternator, 580W |
| Akumulator | 12V / 14AH, maintenance free |
| Gear Ratio | 1st 2.398 / 2nd 1.871 / 3rd 1.525 / 4th 1.296 / 5th 1.143 / 6th 1.015:1 |
| Steering Head Angle | 60.4º |
| FrontWheel Travel | 115 mm. |
| RearWheel Travel | 135 mm / 5.3" |
| Wheels | Cast aluminiowa |
| Front Rim | 3.50 x 17" |
| Rear Rim | 5.50 x 17" |
| Consumption Average | 6.2 L/100 km 16.1 km/l / 37.9 US mpg |
| Standing0 - 100 km/h | 2.9 sec |
| Standing0 - 150 km/h | 4.9 sec |
| Standing0 - 200 km/h | 7.9 sec |
| Standing¼Mile | 10.7 sec |
| Prędkość maksymalna | 265.8 km/h / 165.2 mph |