BMW K1
BMW K1 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 987 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder. Moc maksymalna wynosi 100 KM przy 8000 obr./min (rear tyre: 94.0 KM przy 8400 obr./min). Maksymalny moment obrotowy: 100 Nm / 10.2 kgf-m / 74 ft lb przy 6750 obr./min.
Lata produkcji
1991-92
Pojemność
987 ccm
Moc maksymalna
100 KM przy 8000 obr./min (rear tyre: 94.0 KM przy 8400 obr./min)
Moment obrotowy
100 Nm / 10.2 kgf-m / 74 ft lb przy 6750 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW K1 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1991-92 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, horizontal in line Czterocylindrowy, DOHC, 4 zaworów na cylinder |
|---|---|
| Pojemność | 987 ccm |
| Średnica x skok | 67 x 70 mm |
| Stopień sprężania | 11.0:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie cieczą |
| Układ zasilania | Elektroniczny injection, Bosch Motronic |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 100 KM przy 8000 obr./min (rear tyre: 94.0 KM przy 8400 obr./min) |
| Moment obrotowy | 100 Nm / 10.2 kgf-m / 74 ft lb przy 6750 obr./min |
Układ napędowy
| Skrzynia biegów | 5 biegów |
|---|---|
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy with hydrauliczna shock absorber |
|---|---|
| Zawieszenie tylne | Monolayer swinging arm |
| Hamulce przednie | 2 x 305mm Tarczas, 4 piston calipers |
| Hamulce tylne | Single 285mm Tarcza, 1 piston caliper |
| Opona przednia | 120/70 ZR17 |
| Opona tylna | 160/60 ZR18 |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 22 L/ 22.0 L |
|---|---|
| Prędkość maks. | 240.4 km/h / 149.4 mph |
Pozostałe dane
| Dry Weight / Wet-weight | 235 kg |
|---|---|
| Consumption Average | 5.6 /100 km / 17.8 km/l / 41.9 US mpg |
| Braking 60 - 0 / 100 - 0 | 13.4 m / 36.0 m / 44ft / 118 ft |
| Standing 0 - 100km | 3.9 sec |
| Standing¼Mile | 11.4 sec / 192.8 km/h / 119.8 mph |
| Prędkość maksymalna | 240.4 km/h / 149.4 mph |
| Road Test | Motosprint 1989Motosprint Superbike Group Test 1991 |