BMW R 11
BMW R 11 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 745 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder Dwucylindrowy bokser, Side valve. Moc maksymalna wynosi 18 KM przy 3400 obr./min ( 1933: 20 KM przy 4400 obr./min).
Lata produkcji
1929-34
Pojemność
745 ccm
Moc maksymalna
18 KM przy 3400 obr./min ( 1933: 20 KM przy 4400 obr./min)
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder Dwucylindrowy bokser, Side valve
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 11 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1929-34 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder Dwucylindrowy bokser, Side valve |
|---|---|
| Pojemność | 745 ccm |
| Średnica x skok | 78 x 78 mm |
| Stopień sprężania | 5.5:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | Single Gaźnik type BMW ∅24 mm (1933: 1 x Gaźnik type Amal 6/406 SP and 6/407 SP) |
| Układ zapłonowy | Magnet |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 18 KM przy 3400 obr./min ( 1933: 20 KM przy 4400 obr./min) |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single plate dry clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 Speed |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Twin loop pressed steel frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Tarcza spring 9 laminae |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , spring loaded saddle |
| Hamulce tylne | ∅37mm Cardan brake |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 14 L / 14.0 L |
|---|
Pozostałe dane
| Generator | Bosch Magneto generator D2L or Magneto Ignition FF2 |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 2.83 / 2nd 1.55 / 3rd 1.08:1 |
| Front Brake | ∅200mm Bęben |
| Wet-Weight | 182 kg |