BMW R 12
BMW R 12 to motocykl drogowy. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder Dwucylindrowy bokser, SV. Moc maksymalna wynosi 20 KM przy 4000 obr./min (Single Gaźnik model: 18 KM przy 3400 obr./min).
Lata produkcji
1935-42
Moc maksymalna
20 KM przy 4000 obr./min (Single Gaźnik model: 18 KM przy 3400 obr./min)
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder Dwucylindrowy bokser, SV
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 12 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1935-42 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder Dwucylindrowy bokser, SV |
|---|---|
| Średnica x skok | 78 x 78 mm |
| Stopień sprężania | 5.2:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 2 x Amal 6/406/407 (Single Gaźnik option: 1 x SUM type CK ∅25 mm) |
| Układ zapłonowy | Magnet or battery ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 20 KM przy 4000 obr./min (Single Gaźnik model: 18 KM przy 3400 obr./min) |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Double plate dry clutch |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 4 biegi |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Pressed steel twin loop frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Widelec teleskopowy |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , spring loaded saddle |
| Hamulce tylne | 200mm Bęben |
| Opona przednia | 3.00x19 |
| Opona tylna | 3.50 x 19 |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 14 L / 14.0 L |
|---|
Pozostałe dane
| Generator | Bosch D 245 RS 108 |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 3.18 / 2nd 2.06 / 3rd 1.42 / 4th 1.09:1 |
| Front Brake | 200mm Bęben |
| Wet-Weight | 185 kg |