BMW R 12 Cruiser
BMW R 12 Cruiser to motocykl cruiser o pojemności skokowej 1170 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, two cam, Wał kardanowys and four Zaciski radialnely aligned zaworów na cylinder, central counter balancer Wał kardanowy.. Moc maksymalna wynosi 95 KM przy 6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 106 Nm przy 6000 obr./min. Masa: 227 kg.
Lata produkcji
2024
Pojemność
1170 ccm
Moc maksymalna
95 KM przy 6500 obr./min
Moment obrotowy
106 Nm przy 6000 obr./min
Masa
227 kg
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, two cam, Wał kardanowys and four Zaciski radialnely aligned zaworów na cylinder, central counter balancer Wał kardanowy.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 12 Cruiser |
|---|---|
| Rok produkcji | 2024 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, two cam, Wał kardanowys and four Zaciski radialnely aligned zaworów na cylinder, central counter balancer Wał kardanowy. |
|---|---|
| Pojemność | 1170 ccm |
| Średnica x skok | 101 x 73 mm |
| Stopień sprężania | 12:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem i olejem |
| Układ zasilania | Elektroniczny intake pipe injection / digital engine management system: BMS-O with throttle-by-wire |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 95 KM przy 6500 obr./min |
| Moment obrotowy | 106 Nm przy 6000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single dry plate clutch, hydraulicznaally operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów, claw-shifted transmission with separate transmission housing |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Four-part frame concept with front frame and three-part rear frame, load-bearing engine-gearbox unit, rear-seat frame removeable for one-up riding |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 46 mm upside-down Widelec teleskopowys |
| Zawieszenie tylne | Cast aluminiowa single swinging arm with BMW Motorrad Paralever; central spring strut, napięcie wstępne sprężyny w pełni regulowane by hook wrench, regulowane tłumienie odbicia-stage damping |
| Hamulce przednie | 2X 310mm Tarcza brake, 4-piston Monobloc Zaciski radialne brake caliper |
| Hamulce tylne | Single 265 mm Tarcza, 2 piston pływająca caliper |
| Opona przednia | 100/90 - R19 |
| Opona tylna | 150/80 - R16 |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1519 mm |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 754 mm |
| Masa | 227 kg |
| Zbiornik paliwa | 14 L |
Pozostałe dane
| Norma emisji | Controlled 3-way catalytic converter, exhaust emission Standardowes EU-59 |
|---|---|
| Fuel | Unleaded super (premium), octane number 95-98 (RON) (rated output at 98 RON) |
| Primary Ratio | 1.737 |
| Gear Ratios | 1st = 2.375, 2nd = 1.696, 3rd = 1.296, 4th = 1.065, 5th = 0.939, 6th = 0.848 |
| Transmission Ratio | 2.910 |
| ABS System | BMW Motorrad ABS Pro |
| Wheels | aluminiowa cast wheels |
| Front Rim | 2.75 x 19 |
| Rear Rim | 4.00 x 16 |
| Inner leg curve | 1760 mm |