BMW R 12GS
BMW R 12GS to motocykl drogowy o pojemności skokowej 1170 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, with four cam, Wał kardanowy-operated valves and two overhead cam, Wał kardanowys per cylinder.. Moc maksymalna wynosi 109 KM przy 7000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy: 115 Nm przy 6500 obr./min. Masa: 229 kg.
Lata produkcji
2025
Pojemność
1170 ccm
Moc maksymalna
109 KM przy 7000 obr./min
Moment obrotowy
115 Nm przy 6500 obr./min
Masa
229 kg
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, with four cam, Wał kardanowy-operated valves and two overhead cam, Wał kardanowys per cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 12GS |
|---|---|
| Rok produkcji | 2025 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder horizontally opposed Bokser, with four cam, Wał kardanowy-operated valves and two overhead cam, Wał kardanowys per cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 1170 ccm |
| Średnica x skok | 101 x 73 mm |
| Stopień sprężania | 12:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem i olejem |
| Układ zasilania | Elektroniczny intake pipe injection / digital engine management system: BMS-O with throttle-by-wire |
| Rozrusznik | Elektryczny |
| Moc maksymalna | 109 KM przy 7000 obr./min |
| Moment obrotowy | 115 Nm przy 6500 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Single dry plate clutch, hydraulicznaally operated |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 6 biegów, claw-shifted transmission with separate transmission housing |
| Napęd końcowy | Universal Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Four-part frame concept with front frame and three-part rear frame, load-bearing engine-gearbox unit, rear-seat frame removeable for one-up riding |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | 45 mm USD Widelec teleskopowys, spring base, tłumienie odbicia and tłumienie kompresji damping regulowane |
| Zawieszenie tylne | aluminiowa Paralever swinging arm, directly sprzężone WAD spring strut, spring base, tłumienie odbicia and tłumienie kompresji damping regulowane |
| Hamulce przednie | 2 x 310mm Tarcza brake, with two axially bolted 2-piston pływająca calipers |
| Hamulce tylne | Single 265 mm Tarcza, 2 piston pływająca caliper |
| Opona przednia | 90/90/21 |
| Opona tylna | 150/70 - R17 (150/70 - R18 Enduro Package) |
Wymiary i masa
| Rozstaw osi | 1580 mm (1585 Enduro Package) |
|---|---|
| Wysokość kanapy | 860 mm (875 mm Enduro Package) |
| Masa | 229 kg |
| Zbiornik paliwa | 15.5 L |
Pozostałe dane
| Norma emisji | Controlled 3-way catalytic converter, exhaust emission Standardowes EU-5+ |
|---|---|
| Fuel | Unleaded super (premium), octane number 95-98 (RON) (rated output at 98 RON) |
| Primary Ratio | 1.737 |
| Gear Ratio | 1st = 2.375, 2nd = 1.696, 3rd = 1.296, 4th = 1.065, 5th = 0.939, 6th = 0.848 |
| Transmission Ratio | 2.910 |
| ABS System | BMW Motorrad ABS Pro (lean angle optimised) |
| Wheels | aluminiowa cross-spoke wheels |
| Front Rim | 2.15 x 21 |
| Rear Rim | 4.0 x 17 (4.0 x 18 Enduro Package) |
| Steering Head Angle | 63.1° (63.2° Enduro Package) |