BMW R 16
BMW R 16 to motocykl drogowy o pojemności skokowej 735 ccm. Jednostka napędowa: Czterosuw, two cylinder Dwucylindrowy bokser, OHV, 2 zaworów na cylinder.. Moc maksymalna wynosi 25 KM przy 4000 obr./min.
Lata produkcji
1929-34
Pojemność
735 ccm
Moc maksymalna
25 KM przy 4000 obr./min
Typ silnika
Czterosuw, two cylinder Dwucylindrowy bokser, OHV, 2 zaworów na cylinder.
Pełna specyfikacja techniczna
Dane ogólne
| Marka i model | BMW R 16 |
|---|---|
| Rok produkcji | 1929-34 |
Silnik
| Typ silnika | Czterosuw, two cylinder Dwucylindrowy bokser, OHV, 2 zaworów na cylinder. |
|---|---|
| Pojemność | 735 ccm |
| Średnica x skok | 63 x 68 mm |
| Stopień sprężania | 6.75:1 |
| Układ chłodzenia | Chłodzenie powietrzem |
| Układ zasilania | 1 Gaźnik Type BMW Spezial ∅26 mm (1932: 2 x Gaźnik Amal type 6/011 RH & LH) |
| Układ zapłonowy | Magnet ignition |
| Rozrusznik | Nożny |
| Moc maksymalna | 25 KM przy 4000 obr./min |
Układ napędowy
| Sprzęgło | Double plates, dry |
|---|---|
| Skrzynia biegów | 3 Speed |
| Napęd końcowy | Wał kardanowy |
Podwozie
| Rama | Twin loop pressed steel frame |
|---|---|
| Zawieszenie przednie | Tarcza spring, 9 laminae |
| Zawieszenie tylne | Sztywne , spring loaded saddle |
| Hamulce tylne | Cardan brake |
| Opona przednia | 3.50x19" |
| Opona tylna | 3.50 x 19" |
Wymiary i masa
| Zbiornik paliwa | 14 L / 14.0 L |
|---|
Pozostałe dane
| Generator | Bosch magneto generator D2L or magneto ignition FF2 |
|---|---|
| Gear Ratio | 1st 2.83 / 2nd 1.55 / 3rd 1.08:1 |
| Front Brake | ∅200mm Bęben |
| Wet-Weight | 165 kg |